W sobotę, 6 maja 2017 r., w sali konferencyjnej hotelu Domus Mater zgromadzili się uczestnicy konferencji poświęconej rodzinie. Wzięli w niej udział klerycy i księża ze Stadnik oraz wspólnot krakowskich oraz liczne grono osób świeckich, które przybyły osobiście lub łączyły się z nami za pośrednictwem radia Profeto.

Organizatorzy sympozjum wybierając temat chcięli wpisać się w głoszenie dobrej nowiny o rodzinie, o której papież Franciszek - cytując Ojców synodalnych - pisał na początku adhortacji Amoris laetitia: " chrześcijańskie przepowiadanie dotyczące rodziny to doprawdy dobra nowina" (AL 1).

Uczestnicy sympozjum mieli okazję wysłuchać pięciu wykładów.

Piękno miłości małżeńskiej w świetle Amoris laetitia

O miłości małżeńskiej, która zakorzeniona jest w miłości samego Boga, mówił ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski, dziekan wydziału studiów nad rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.


"Odpowiednia dla niego pomoc?". Kobieta w Księdze Rodzaju

O wartości kobiety, która jest dopełnieniem dzieła stworzenia mówił natomiast ks. dr Krzysztof Napora SCJ, asystent w Katedrze filologii biblijnej i literatury międzytestamentalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.


Współczesne wyzwania w wychowaniu do miłości małżeńskiej

O wyzwaniach i trudnościach wychowawczych z jakimi zmagają się rodzice opowiadał ks. prof. dr hab. Adam Skreczko, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej Małżeństwa i Rodziny na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW.


Seksualność - wymagający dar Boga

Niełatwe kwestie seksualności w życiu małżeńskim poruszyli małżonkowie Agata i Modest Aniszczyk z Wrocławia, którzy zawodowo udzielają porad innym małżonkom oraz przygotowującym się do zawarcia sakramentu małżeństwa.


Budżet rodzinny - wyzwanie czy przekleństwo?

Kolejne małżeństwo, Małgorzata i Wojciech Nowiccy, autorzy licznych publikacji nt. finansów ("Uzdrowienie finansów, jak z Bożą pomocą wyjść z długów", "Bogaci przed Bogiem") , wyjaśniali jak ważną rolę w rodzinie odgrywa właściwe gospodarowanie budżetem domowym oraz jak wiele problemów rodzi się z niewłaściwego zarządzania finansami w rodzinie. Przypomnieli, że każdy z nas jest jedynie zarządcą dóbr otrzymanych od Boga.

W przerwie sympozjum państwo Nowiccy zostali zaproszeni do studia Radio Profeto, które transmitowało całą konferencję na żywo, aby udzielić krótkiego wywiadu.

Na zakończenie konferencji uczestnicy spotkania mogli zadać kilka pytań prelegentom.